راهنما خرید بهتر

5 پیشنهاد شگفت انگیز برای خرید عمامه

خرید عمامه | وال هندی | فروشگاه اینترنتی فرخنده کالا

5 پیشنهاد شگفت انگیز برای خرید عمامه

 

خرید عمامه خوب و مناسب برای اکثر روحانیون و طلاب یک مساله نسبتا پیچیده به حساب می آید که در اینجا سعی میکنیم بخشی از مشکلاتشان را حل کنیم و آنها را در خرید عمامه ارزان و مناسب راهنمایی کنیم.

 

عمامه چیست؟

عمامه پارچه ای برای پوشش سر مردان است که مردم  قدیم معمولا آن را روی عرقچین یانوعی کلاه شابگاه می پیچیدند.در لغت نامه دهخدا آمده :”عمامه در رنگ های مختلفی  است،از قبیل سیاه و سفید و سبز و شیرشکری و غیره که هر کدام اختصاص به طبقه ای معین دارد.” اما امروزه خرید عمامه مشکی و سفید رونق بسیاردارد.

عمامه پارچه ای نازک به پهنای تقریبا یک متر و طول پنج تا هشت متر است با توجه به جنس پارچه عمامه، وزن آن بسیار سبک است .عمامه مشکی مخصوص سادات است و عمامه سفید را غیر سیدها بر سر میگذارند. مشخص نیست از چه زمانی فقط سیدها عمامه مشکی و غیرسادات عمامه سفید می‌بندند اما از قدیم روایت شده، سادات به‌جهت بزرگداشت روز عید غدیر عمامه سیاه بر سر می‌نهند، چون پیامبر(صلی الله علیها و اله) با دست خود در حجةالوداع بر سر امیرالمومنین علی(علیه السلام) عمامه گذاشت وهمچنین عبد الله بن سلیمان از پدرش نقل می کند : امام سجاد علیه السلام در حالیکه عمامه سیاه بر سر داشت وارد مسجد شد.

با توجه به اینگونه روایات سادات از عمامه سیاه استفاده می کنند و این سنت رسول خدا و امامان است. در زمان های گذشته برخی روضه خوانان ،مداحان ، حجره داران بازاری و یا ساداتی که روحانی نبودند هم عمامه بر سر میگذاشتند که بین مردم مرسوم بود.

 

عمامه منسوب به امیر المومنین علی علیه السلام

عمامه منسوب به امیر المومنین علی علیه السلام

 

 عمامه در اسلام

لباس روحانی از سه جزء اصلی ؛یعنی عمامه،عبا و قبا تشکیل شده است.چنین پوشش هایی از آداب و رسوم دیرینه اعراب بوده و از زمان پیامبر(ص) و امامان (علیهم السلام) سابقه داشته که آن بزرگواران از این نوع لباس ها استفاده می کردند و به مردم نیز توصیه می کردند.اینگونه بود که عمامه بستن در بین مسلمانان رواج پیدا کرد،تا آنجا که جامعة عرب مسلمان، دور کردن عمامه را از خود به هیچ وجه روا نمی دانست و چون می دیدند کسی بدون عمامه است، می گفتند: که او نسبت به آداب و رسوم ملی بی اعتنا شده،آنها سربرهنه بودن و نداشتن عمامه را فقط در مناسک حج می پذیرفتند و معتقد بودند که در برابر خدا به عنوان تذلل باید سربرهنه بود و چون می خواستند مجرمی را کیفر کنند، عمامه از سرش بر می داشتند و در مجالس عزاداری بزرگان برای ابراز تأسف بیشتر نیز عمامه از سر باز می کردند.

این نوع لباس در طول تاریخ تغییر بسیار کرده و به شکل های گوناگون در آمده است.در صدر اسلام عبا،عمامه و قبا فقط مخصوص علما و دانشمندان آن دوران نبود بلکه لباس عام بود همه ملزم به خرید عمامه و استفاده از آن بودند،اما بعدها به دستور قاضی القضات زمان حکومت خلفای عباسی این لباس به عنوان علامت و نشانه ای برای عالمان دین و دانشمندان به شمار آمد.

 

بهترین پارچه برای خرید عمامه با کیفیت از فروشگاه اینترنتی فرخنده کالا

بهترین پارچه برای خرید عمامه کدام است؟

بنا به فرمایش بزرگان دین که عمامه را مهم ترین جزو لباس روحانی می دانند پس تهیه عمامه مناسب برای هر عالم دین امری ضروری است.همانطور که در بالا به آن اشاره شد پارچه عمامه به طور خاص در دو رنگ سفید و سیاه و به طور معمول از جنس پارچه های پنبه ای تولید و عرضه می شوند، که بهترین پارچه های مورد استفاده در عمامه شامل تولیداتی از کشورهای هند،تایلند و انگلستان هستند،گران قیمت ترین آن پارچه های انگلیسی و ارزان ترین آن پارچه های تایلندی است.

پارچه وال هندی شش محل | فروشگاه اینترنتی فرخنده کالا

بهترین پارچه های موجود برای عمامه

 

 1. پارچه وال هندی شش محل

بدون تردید اولین و حتی بهترین پیشنهاد ما برای خرید عمامه پارچه وال هندی  شش محل است ، نه تنها  ما بلکه هر شخصی  که با انواع پارچه و خواص آنها آشنایت داشته باشد،وال هندی را به عنوان با کیفیت ترین پارچه معرفی می کند.

پارچه وال هندی فقط مختص عمامه نیست، شاید بهترین ویژگی این پارچه سبک بودن آن است که خیاطان را مجاب کرده  برا دوخت هر تن پوشی از وال هندی استفاده کنند البته هر نوع لباس اصول خاص خودش را دارد و برای استفاده از این پارچه سلیقه هم مهم است.پارچه وال هندی دو دسته دارد ؛ یکی طبیعی که درصد پنبه به کار رفته در آن بالا است و دسته دیگر مصنوعی که در بافت آن  بیشتر از نخ پلی استر استفاده شده است. تضمین می کنیم که شما با انتخاب هر یک از این دو پارچه می توانید عمامه ای خنک و سبک داشته باشید.

چالش های پارچه وال هندی

اولین چالشی که بعد از خرید پارچه های وال ممکن است با آن مواجه شوید و شما را اذیت کند، نخ کش شدن است. هنگام استفاده از این پارچه باید کاملا حواستان به ناخن ها، البسه و وسایلی که قرار است با آن بپوشید باشد، پس مراقبت از پارچه برای جلوگیری از نخ کش شدن ضروری است، هر چند در بیشتر مواقع با کشیدن جای نخ کش قادر خواهید بود آن را به حالت اولیه در بیاورید، اما بعضی اوقات اثر آن تا مدت ها باقی می ماند و درصورتی که دفعات نخ کش شدن زیاد شود، ممکن است به پارچه آسیب بزند و حتی پارچه کمی سوراخ شود.در واقع این مشکل به علت تراکم پایین پارچه های وال هندی است که همین خاصیت باعث شده این پارچه از خنک ترین و سبک ترین پارچه های موجود در بازار باشد.

 • پارچه وال تایلندی

پیشنهاد بعدی ما وال تایلندی است که تقریبا تمام ویژگی های این نوع پارچه شبیه وال هندی است با این تفاوت که وال تایلندی نسبت به دیگر وال ها دارای ضخامت بیشتری است ، به همین خاطر پیشنهاد می شود هنگام خرید عمامه متراژ کمتری نسبت به وال هندی خریداری شود.

پارچه عمامه تیجان | فروشگاه اینترنتی فرخنده کالا

 • پارچه عمامه تیجان

در سال 1397 تعدادی از جوانان مستعد متشکل از متخصصین نساجی و صنایع، باهمت و پشتکاری مثال زدنی شروع به پیش تولید پارچه وال در ایران کردند. بزرگترین مشکل پیش رو در این قسمت نبود دانش فنی در حوزه ریسندگی پارچه وال بود. کمبود امکانات نیز جزو موانع تولید بود به طوری که حتی زیرساخت برای تولید و ریسیدن نخ با ابزار های موجود در کشور وجود نداشت.

بعد از گذشت سه سال با بررسی پنبه هایی با طول های مختلف و آزمایش روش های مختلف ریسندگی،بافندگی و همچنین تغییر دستگاه های موجود، سرانجام اولین پارچه عمامه ایرانی  در سال ۹۸ تولید شد و با افتخار نسخه ی اول پیش‌تولید آن نیز خدمت رهبری عرضه شد. ایشان ضمن ابراز خرسندی از تولید اولین پارچه مخصوص عمامه به دست  متخصصان ایرانی، با اشاره به عمامه خودشان که از جنس تترون بود گفتند:«من را راحت کردید. ده سال است که این پارچه را به سرم می بندم.» مساله ای قابل توجه این است که  ایشان از پارچه وال خارجی استفاده نمیکردند و از پارچه تترون ایرانی که بسیار سنگین، ضخیم  است استفاده می کردند و بخاطر نداشتن خاصیت پارچه وال به انتهای پارچه سنجاق میزدند تا باز نشود ….

این پارچه طی مراحل مختلف مورد آزمایش قرار گرفت و بعد از رفع نواقص به بازار عرضه شد و در دسترس طلاب و روحانیون قرار گرفت این محصول در سال 1399 باعنوان تیجان و جایگزین وال هندی راهی بازار شد که کیفیت آن دست کمی از وال نداشت و تا الان با تولید حدود ده ها هزار متر پارچه عمامه تیجان باعث جلب رضایت و اعتماد مشتریان شده است.

عبا و قبا ایرانی تیجان

دومین قدم متخصصان ایرانی بعد از تو لید پارچه عمامه تیجان، ارائه عبا و قبا ایرانی تیجان بود که پیشرفتی بزرگ در این صنعت بشمار می آمد. بنابراین در حال حاضر در بازار یک دست لباس روحانی کامل ساخت ایران وجود دارد.

آیت الله مرعشی نجفی- عمامه ایرانی

استفاده از پارچه ایرانی توسط آیت الله مرعشی نجفی

ملی گرایی آیت الله مرعشی نجفی

در شرح حال آیت الله مرعشی نجفی آمده که هیچ وقت لباس خارجی تن نمی کردند و همیشه از خیاط می خواست که با پارچه های تولید داخل برایشان لباس روحانی بدوزد.آن موقع در ایران دکمه تولید نمی شد و خیاط از دکمه ی خارجی استفاده می کرد،ایشان از خیاط خواسته بودند که با قیطان دکمه درست کنند. این نوع ملی گرایی و ارزش نهادن به تولید داخل نشان از بزرگی این مرجع عالیقدر شیعه است.

 • پارچه وال هندی هِما

این نوع پارچه بسیار نرم و لطیف است و صد در صد اون از پنبه تولید شده همچنین قیمت مناسب تری نسبت به دیگر انواع وال دارد. این مدل پارچه هنگام بستن عمامه بسیار با دوام و محکم هست و ایستایی خوبی داره که باعث میشه حالت خودشو به راحتی از دست نده.

روش شست و شو

دقت داشته باشید به منظور شست و شوی این نوع پارچه های ظریف و حساس ابتدا باید آن را درون محلول آب داغ و صابون( به مقدار کم ) بگذارید تا در مدت یک ساعت خیس بخورد و سپس با آرامش و بدون چنگ زدن آبکشی کنید. نکته ی مهم هنگام آبکشی این است که دقت کنید پودر صابون بر روی پارچه باقی نمانده باشد که باعث کدر شدن و تغییر رنگ آن می شود. برای اطمینان بیشتر توصیه می شود  این نوع پارچه های ظریف را به خشکشویی های معتبر بسپارید تا سالم‌تر باقی بمانند.

 • پارچه وال هندی اف 74

پارچه وال هندی اف 74 نسبت به شش محل کمی نازک تر است برای مثال کسی که قصد خرید عمامه را دارد و قبلا از پارچه وال هندی شش محل استفاده میکرده و حال انتخابش اف 74 باشد باید حداقل یک متر بیشتر از قبل سفارش دهد همچنین قیمت این پارچه بسیار مناسب است و می تواند شما را در یک خرید ارزان کمک بکند.این پارچه در مقایسه با دیگر انواع وال از بافت های درشت تری برخوردار است، بنابراین مراقبت از آن حساس تر خواهد بود.

این 5 پیشنهاد ما به شما برای خرید پارچه عمامه بود که سعی کردیم با توجه به تمامی جوانب از جمله کیفیت،قیمت و ماندگاری بهترین هارو به شما معرفی کرده باشیم.

فروشگاه اینترنتی فرخنده کالا آرزوی یک خرید عالی و بصرفه را برای شما دارد.

بازگشت به لیست

یک فکر در مورد “5 پیشنهاد شگفت انگیز برای خرید عمامه

 1. Reza monfared گفت:

  سلام و خسته نباشید ممنون از مطالب خوبتون🌷🌷🌷
  امیدوارم موفق باشید لطفا در مورد بستن عمامه هم مطلب آموزشی مفید بزارید

  1. farkhondeadmin گفت:

   سلام و عرض ادب نظر لطف شماست
   چشم حتما

 2. mohammad315 گفت:

  سلام پارچه وال هندی واقعا بهترین نوع پارچه برای عمامه هست بسیار سبک و خنک همچنین امیدوارم تیجان بتونه به سطح وال برسه در آخر از مدیران سایت فرخنده کالا برای انتشار مطالب مفید تشکر ویژه میکنم❤️❤️🌸

  1. farkhondeadmin گفت:

   سلام و عرض ادب
   سلامت باشید

 3. muhammad Ali گفت:

  سلام و خسته نباشید ممنون از مقاله خوبتون
  امیدوارم موفق باشید لطفا در مورد قیمت عمامه و نحوه خرید عمامه هم مطلب آموزشی مفید بزارید. محتوای خیلی خوبی بود اما فکر میکنم انواع عمامه وال هندی و نحوه انتخاب مناسب و راهنما خرید وال هندی مناسب هم توضیحاتی داخل وب سایت فرخنده کالا استفاده کنید، خیلی میتونه برای ما مفید تر هم باشه.
  ولی در هر حال من طبق توضیحاتی که داخل مقاله ذکر کردید فکر میکنم خرید وال هندی شش محل نسبت به خرید وال هندی هما یا خرید وال ایرانی تیجان بهتر باشه.
  با تشکر از مقاله و وب سایت خوبتون، برای قشر روحانیت واقعا خرید البسه طلاب رو از طریق وب سایتتون اسون کردید. خدا خیرتون بده

  1. farkhondeadmin گفت:

   سلام و عرض ادب چشم انشاالله بزودی مطالب مهمی رو در سایت قرار میدیم که طلاب گرامی هنگام خرید عمامه بتوانند انتخاب خوبی داشته باشند.
   ممنون از دقت نظر شما دوست عزیز

 4. NASIRI_ali گفت:

  مخصوصا قسمت شست و شوی پارچه وال هندی بسیار کاربردی بود ممنون
  اجرکم عندالله

  1. farkhondeadmin گفت:

   نظر لطف شماست وظیفه بود

 5. hoseinmousavidost گفت:

  باسلام
  بسیار مطلب عالی و به جایی بود، مخصوصا اونجاش که در مورد عمامه وال هندی نکاتی رو بیان کردید
  خیلی در خرید عمامه ام بهم کمک کرد

 6. درود بر فوکو سوزوکی. گفت:

  ممنون.اجرتان با امام حسین.واقعا کارتان خدمت به اسلام و ایران است.باید به کالای ایرانی افتخار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *